Google opublikował właśnie zestawienie najpopularniejszych wyszukiwań 2022 roku w Polsce. Wśród haseł popularnych znalazło się sporo kulinarnych. Postanowiłam się im przyjrzeć. Co jedliśmy a może bardzo chcieliśmy zjeść w 2022 roku?
Dlaczego cukier drożeje?
Nasze myśli nieustająco kręciły się wokół spożycia cukru. Wiadomo, im gorzej w życiu, tym więcej się go chce jeść, a rok nie należał do najłatwiejszych. Lecący na łeb na szyję nastrój próbowaliśmy ratować słodyczami, a cukier wcale nam tego nie ułatwiał, bo drożał jak szalony. Zdenerwowani więc pytaliśmy Google: „Ile kosztuje cukier?” i „Dlaczego cukier drożeje?”. Cukier miał nam jednak wywinąć jeszcze gorszy numer. W momencie największej potrzeby postanowił po prostu zniknąć z naszego życia. Ci, którzy zdążyli go nabyć, zaszyli się w domach i sznurowali ukontentowane usta. Reszta nerwowo stukała w klawiaturę: „Dlaczego nie ma cukru?”, czy wręcz desperacko „Gdzie jest cukier?”. Być może takim sposobem część z tych osób trafiła na moje kulinarne słuchowisko? Podcast „Z pełnymi ustami” jest o cukrze, przy cukrze, chociaż nie zawsze na słodko.W każdą niedzielę można posłuchać kolejnego odcinka rozmowy z moim gościem przy deserze. Ręczę, że zrobiłam zapas słodyczy. Dla wszystkich wystarczy.
Jak zrobić rydze?
Odkładając chimeryczne zachowanie cukru na bok. Nieoczekiwane pocieszenie znaleźliśmy w lesie. Kontemplacja przyrody koi nerwy, ale była i mała gratyfikacja. Los bowiem rzucał nam pod nogi całkiem dorodne grzyby. Sezon nie był może długi, ale za to intensywny. Na tyle, byśmy z koszami pełnymi grzybów, zapragnęli sprawdzić w Google, co można zrobić z ich nadmiarem. Zastanawialiśmy się więc, jak je przechowywać: „Jak suszyć grzyby w piekarniku?” i „Jak mrozić grzyby?”, a nawet jak od razu przerabiać je na marynaty: „Jak zrobić grzyby w occie?”, „Przepis na grzyby marynowane”. Po zestawieniu najpopularniejszych wyszukiwań w 2022 roku w Polsce widać też, które z grzybów obrodziły najliczniej. Były to rydze, kanie i opieńki („Jak zrobić rydze?”, „Przepis na kanie”, „Przepis na opieńki”, „Przepis na rydze”)
Jak jeść kaki?
Bizarną nieco dietę uprawialiśmy w tym roku. Pomiędzy jedzeniem grzybów a poszukiwaniem cukru sięgaliśmy bowiem po owoce egzotyczne. Może w poszukiwaniu naturalnego źródła słodyczy? Sprawiało nam to jednak nieco ambarasu, no bo nie wiadomo do końca było, jak tę egzotykę ugryźć. Nie mam pojęcia skąd państwo braliście te wszystkie frukta, w każdym razie marzyliście o poprawnym wbiciu zęba w owoce kiwano, kaki, granata, marakui, figi, liczi i melona („Jak jeść melona?”, „Jak jeść liczi?”, „Jak jeść kiwano?”, „Jak jeść kaki?”, „Jak jeść granata?”, „Jak jeść figę?”, „Jak jeść marakuję?”).
Magiczna dieta Maggi
Ten gastryczny rollercoaster musiał się skończyć dietą. Jestem jednak zaskoczona, że aż tak radykalną. Drodzy państwo, na przyszłość radzę po prostu wziąć na wstrzymanie i zamiast po kaki, sięgnąć po ziemniaka. A tak proszę. Od razu wjechała głodówka dr Ewy Dąbrowskiej. Proszę się nie wypierać. Są dowody, to jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w wyszukiwarce Google w 2022 roku. Stawkę radykalnych diet zamyka jeszcze dieta keto, carnivore, vikinga i Maggi. Nie wiecie, na czym polegają trzy ostatnie? Też nie wiedziałam. Musiałam wrzucić w Google. Mała podpowiedź: Maggi nie polega na piciu Maggi z butelki.
Przy trawieniu, a raczej jego braku, przyszedł wreszcie czas na pytania ostateczne. Zastanawialiśmy się zatem „Dlaczego ogórki są gorzkie” i „Czy cierpienie umożliwia osiągnięcie konkretnego celu?” – to pytanie zapewne pojawiało się w trakcie postu dr Ewy Dąbrowskiej – oraz „Czy cierpienie uszlachetnia?”. W nadziei na twierdzącą odpowiedź pocieszaliśmy się wizją naszego jędrnego ciała w beztroskich okolicznościach wakacyjnych. Bo jak inaczej można wytłumaczyć popularność hasła „Przepis na sex on the beach” w wyszukiwarce Google w 2022 roku? Jakieś pomysły?