Pełną Parą – nowa wersja azjatyckich pierożków

Dosyć ukrywania się w barakach i czajenia w bocznych, ciemnych uliczkach. Dim sum pełną parą wkraczają na salony w ciekawym, modnie ubranym towarzystwie.

Jeszcze do niedawna kuchni azjatyckiej trzeba było szukać z dala od centrum miasta, tam gdzie czynsze są niższe, prawo wobec emigrantów nie tak skrupulatne i można złapać jakąś egzotyczną chorobę – lokalizacja Parnika, w którym jadłam jak do tej pory najlepsze azjatyckie pierożki, naprzeciwko Wojewódzkiego Szpitala Zakaźnego może przecież wywołać u hipochondryków stany lękowe.

Po latach zbierania doświadczeń kuchnia azjatycka pokazuje nowe oblicze – eleganckie, modne, restauracyjne. Pełną Parą to właśnie taki estetyczny, łatwy do przełknięcia koncept, w którym klasykę podkręca się szczyptą nowoczesności.

Dobrym przykładem są dim sum ze szpinakiem i z serem czy też – próbowane przeze mnie – z dynią i orzechami (15 zł za 10 sztuk). Słodki farsz, który przypominał mi nasze dyniowe masło orzechowe (przepis tu), został zawinięty w cieniutkie, elastyczne, klasyczne dla dim sum ciasto.

Reszta pierożków w karcie Pełną Parą to bardziej tradycyjne połączenia – krewetki i makaron sojowy, tofu i warzywa, wieprzowina i seler naciowy.

Równie perfekcyjnie przygotowane i smaczne były miło chrupiące w ustach pierożki wonton z sosem śliwkowym (12 zł za 6 sztuk) oraz spring rolls z kaczką, również z sosem śliwkowym (14 zł za 6 sztuk).

Zachwyciła mnie fasolka edamame podana w całych strąkach i doprawiona wyłącznie solą (9 zł). Pełną Parą to nieliczne z miejsc w Warszawie, gdzie można jej spróbować, koniecznie więc zafundujcie sobie przyjemność wyłuskiwania z niej wiosennej, zielonej słodyczy.

Sałatka z alg morskich i tofu (12 zł) oraz wino śliwkowe Choya (10 zł) dopełniły miłe wrażenie po tym smakowitym, kolorowym posiłku z dala od przybytków polskiej służby zdrowia (zdaje się, że najbliżej jest tylko Polski Związek Wędkarski na Twardej). Pełną Parą niech dalej tak działa.

Pełną Parą Dim Sum Bar
ul. Sienna 76
Warszawa
godziny otwarcia: pon.-czw.: 12-21; pt.-sob.: 12-22; niedz.: 12-20

 

Pin It on Pinterest