Basia Starecka
Fot. Albert Zawada/Gazeta

Basia Starecka – zastępczyni redaktorki naczelnej magazynu kulturalno-kulinarnego „KUKBUK”, dziennikarka i redaktorka.

Od 8. roku życia prowadzę dziennik, od 18. – współpracuję z prasą. Pierwsze doświadczenia zdobywałam w wydawanym w latach 1957-2006, nieistniejącym już, ale ważnym dla wielu pokoleń kobiet w Polsce magazynie dla dziewcząt „Filipinka”. W czasie studiów publikowałam wywiady i reportaże między innymi w „Newsweeku”, „Aktiviście”, „Sukcesie” oraz „Urodzie”, nakręciłam także pełnometrażowy dokument o emigracji zarobkowej w Ameryce „American dream”. Jako etatowy redaktor zajmowałam się tematyką ekonomiczną i finansową; następnie objęłam stanowisko wydawcy w dziale biznesu w Grupie Zwierciadło. W 2011 roku to samo wydawnictwo zaproponowało mi prowadzenie autorskiego bloga Nakarmiona Starecka na portalu Zwierciadlo.pl. Latem 2012 roku przyjęłam propozycję pełnienia funkcji zastępczyni redaktorki naczelnej powstającego wówczas magazynu kulturalno-kulinarnego „KUKBUK”, z którym jestem związana do dziś, a także stanowiska redaktorki prowadzącej jego wydanie internetowe. 

W „KUKBUKU” zajmuję się głównie tematami związanymi z uprawą roślin i hodowlą zwierząt w interesującym mnie aspekcie etycznym i kulturowym. Kontynuuję prowadzenie bloga Nakarmiona Starecka – pod własnym adresem.

BLOG POWSTAJE PO GODZINACH PRACY I NIE SŁUŻY ZAROBKOWANIU, NIE MA RÓWNIEŻ NA CELU PROMOWANIA MAREK PRODUKTÓW CZY RESTAURACJI. SŁUŻY MI GŁÓWNIE JAKO NOTES Z PRZEMYŚLENIAMI DOTYCZĄCYMI KONDYCJI POLSKIEJ (CHOĆ NIE TYLKO) GASTRONOMII.

Od czasu do czasu piszę do „Wysokich Obcasów”, Gazety Wyborczej” i jej internetowego, weekendowego wydania. Oto niektóre z moich publikacji:

Czasami zamieniam się rolą z innymi dziennikarzami i to ja jestem odpytywana.

Nakarmiona Starecka jest również na Facebooku i Instagramie.

Kontakt: basia.starecka@gmail.com