Books for Cooks w Cafe Melon

Books For Cooks, do niedawna internetowy sklep wyspecjalizowany w książkach kucharskich, przeniósł się do namacalnej rzeczywistości. Bardziej realniej i prawdziwiej nie mógł trafić niż na warszawską Pragę, choć rozgościł się w nieco magicznym i bajkowym anturażu kawiarni Melon, słynącej do tej pory z promowania młodej polskiej fotografii. 

Wyprawa na Pragę zajęła mi dzisiaj niemal pół dnia. Droga prowadziła przez spektakularnie rozryte ulice, wykopki, w końcu rozkopane rondo Czterech Śpiących, ale w końcu przykryta warstwą kurzu zaparkowałam rower przed Melonem. Wejścia pilnował pies. Jak się później okazało – na imię miał Pucek. Był nieco zaborczy i drażliwy w kwestii wchodzenia do jego lokalu, ale też wyjątkowo łasy na pieszczoty.

W środku drzemał jeszcze jeden kawiarniany wycieruszek.

Szybko jednak zapomniałam o całej menażerii, bo z półek mrugały do mnie kolorowe i niezmiernie apetyczne okładki książek kucharskich. Zapadłam się w ich lekturę na dobre, udało się wybrać dwie i zrobić małą listę marzeń prezentów na gwiazdkę. Chyba, że ktoś z Was ma ochotę sprezentować mi je wcześniej?;)

I jeszcze ta! Proste i pięknie zaaranżowane dania. Uwielbiam Billa!

Szkoda było opuszczać Melona, ale po oglądaniu tych smakowitych lektur głód zaczął doskwierać. Obiecuję sobie, że następnym razem przyjdę tu z pełnym brzuchem i będę miała trochę więcej czasu by pogilgotać Pucka.

Cafe Melon
ul. Inżynierska 1, Warszawa